Neįprastos priemonės peršalimui gydyti

2015 11 04 autorius: Happywoman.com, 123RF nuotr.
Neįprastos priemonės peršalimui gydyti

Visi mes žinome, kad oficialioji medicina gripą ir peršalimą gydo priešvirusiniais, karščiavimą mažinančiais ir kitais vaistais. O liaudies medicina šiems negalavimams įveikti siūlo platų spektrą įvairiausių receptų, kurių efektyvumas tikrai nenusileidžia vaistais. Šį kartą siūlome pasidomėti įdomiausiai ir ekstremaliausiais receptais bei... sužinoti, ką apie juos mano paprastas šeimos gydytojas.

1.

Gydymo būdas: Pasireiškus pirmiesiems gripo ar peršalimo požymiams nulupkite nedidelį svogūną, sutarkuokite jį, paskleiskite masę ant keliais sluoksniais sudėto binto. Dėkite šį kompresą ant šnervių ir palaikykite 10 minučių. Procedūrą kartokite 3 kartus per parą. Prieš dedant kompresą šnervės patepamos aliejumi.

Gydytojo komentaras: Priemonė išties veiksminga, juk svogūnas turi stipriai išreikštą priešuždegiminį poveikį ir yra galingas antioksidantas, o jo išskiriami fitoncidai veikia antibakteriškai. Taip pat svogūnas dirgina odą, todėl tikrai gerai prieš dedant kompresą patepti nosį aliejumi. Galima taip pat lašinti svogūno sulčių tiesiai į nosį – tik prieš tai jas praskieskite vandeniu arba vandens ir medaus tirpalu, santykiu 1:5 arba 1:10.

2.

Gydymo būdas: Peršalus 3 kartus per dieną gerkite vištienos sultinio. Tai suteiks jėgų ir padės organizmui greičiau įveikti ligą.

Gydytojo komentaras: Toks gydymosi metodas klaidingas. Mėsos sultinys, nors jis ir gerai įsisavinamas, vis dėlto yra pakankamai sunkus maistas ligos užkluptam organizmui. Ypač kenksmingas koncentruotas tirpus sultinys. Organizmas eikvos jėgas sunkaus maisto virškinimu ir liks mažiau energijos kovoti su liga. Tad šiuo atveju geriau rinktis daržovių nuovirą. Nors, žinoma, ir pastarasis – tikrai ne panacėja nuo peršalimo.

3.

Gydymo būdas: Ko gero, vieną iš neįprasčiausių peršalimo gydymo būdų siūlo kinų medicina. Pasak jų, keletas akupunktūros seansų per kelias dienas ligonį pastatytų ant kojų.

Gydytojo komentaras: Taisyklingai naudojamas akupunktūros metodas išties efektyvus – juk adatėlės veikia biologiškai aktyvius taškus, kurie priverčia ligos apimtą organą dirbti ir sveikti. Tačiau svarbiausia nepatekti į rankas šarlatanui – adatomis galima ne tik išgydyti, bet ir dar labiau susargdinti.

4.

Gydymo būdas: Kad sustabdytumėte anginos vystymąsi, sumaišykite gvazdikėlių miltelių su medumi, ištepkite šiuo mišiniu nedidelę lėkštutę ir lėta laižykite jį po 2-3 kartus per dieną.

Gydytojo komentaras: Tai taip pat efektyvus metodas. Liaudies medicina seniai pastebėjo, kad gvazdikėliai – puiki priemonė nuo astmos, jų vartojama užkimus, užsikimšus nosiai, pasireiškus bronchitui. Laižant medaus ir gvazdikėlių mišinį nuo lėkštutės įsijungia toks mechanizmas: įsitempia gerklės raumenys, juose pagerėja kraujotaka, taigi greičiau pasisavinamos maistingosios medžiagos iš medaus ir prieskonių. Be to, po burnos ertmę pasklidęs medus jau savaime ima gydyti, o jo efektyvumą gvazdikėliai tik dar labiau sustiprina.

5.

Gydymo būdas: Jei susirgote sloga, šiltame vandenyje ištirpinkite 5 lašus jodo ir keletą kristalų kalio permanganato. Šio vandens įtraukite per nosį keletą kartų per dieną.

Gydytojo komentaras: Šis receptas irgi turi teisę gyvuoti, jis pravers jei jums iš nosies teka pūlingos išskyros ar pasireiškė sinusitas. Jodas veikia priešmikrobiškai, stabdo mikroorganizmų dauginimąsi nosies ančiuose, o vanduo išplauna jų turinį. Bet geriau nosį plauti pakaitomis: vieną dieną – su kalio permanganatu, kitą – su jodu. Receptą galima papildyti ir virinta druska, kuri padeda išsivalyti nosies išskyroms. Stiklinėje šilto vandens ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį druskos, 5 lašus jodo (jei sergate sinusitu, galite lašinti ir 20 lašų), šiuo tirpalu plaukite nosį 3-4 kartus per dieną.

6.

Gydymo būdas: Pasireiškus pirmiesiems peršalimo požymiams pradėkite badauti: nieko nevalgykite ir negerkite 1-2 paras.

Gydytojo komentaras: Kadangi susirgus gripu ir kvėpavimo takų ligomis pasireiškia organizmo intoksikacija, pakyla temperatūra, skysčių organizmui reikia būtinai – jie mažina toksinų kiekį, užkerta kelią dehidratacijai. Todėl teisingiau būtų badauti, bet gerti vandenį. Badauti galima 1-2 dienas. Bet paskui būtina organizmą palengva ir vėl sugrąžinti prie subalansuotos mitybos.

7.

Gydymo būdas: Pakilus kūno temperatūrai karštis mušamas sumaišius apelsinų sultis (100 ml), citrinų sultis (100 ml), pomidorų sultis (75 ml) ir burokėlių sultis (25 ml).

Gydytojo komentaras: Šis receptas taip pat neblogas – tokiame sulčių kokteilyje gausu vitamino C, kuris skystina kraują ir sukelia prakaitavimą. Dėl to krinta temperatūra. Mišinį galima papildyti kriaušių vaisiais. Jose daug cinko (daugiau nei obuolių sultyse), angliavandenių, vitaminų C ir P, karotino ir mikroelementų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kalbama apie šviežiai spaustas sultis, o ne pirktas parduotuvėje, kur maistingųjų medžiagų gerokai mažiau. Bet jei temperatūra labai aukšta, vis dėlto tikslingiau būtų išgerti karščiavimą mažinančių vaistų.

8.

Gydymo būdas: Pasireiškus pirmiesiems peršalimo požymiams rekomenduojamas masažas „36“. Atsipalaiduokite, energingai patrinkite delnus vieną į kitą kol pajusite šilumą. Tada pirštu patrinkite nosies nugarėlę, nuo antakių iki pat galiuko 36 kartus. Tada, vėl 36 kartus, paspauskite taškus, esančius abipus nosies šnervių. Pamasažuokite delnais linijas veido šonuose: nuo kaklo link skruostų, ausų, veskite ratą aplink ausis ir nusileiskite kaklu ties pakaušiu, baikite ties taškais, esančiais arčiausiai stuburo, prie kaukolės pradžios. Šis glostymas taip pat atliekamas 36 kartus.

Gydytojo komentaras: Biologiškai aktyvių taškų masažas stimuliuoja kraujotaką nesveikame organe ir tikrai yra efektyvus pačioje ligos pradžioje.

9.

Gydymo būdas: Kad ryte pasijustumėte geriau, prieš naktį išgerkite 1 litrą karštų (kaip arbata) natūralių obuolių sulčių ir gulkitės miegoti.

Gydytojo komentaras: Tai labai senas ir tikrai neblogas receptas. Obuolių sultyse daug pektino, kuris aktyvina žarnyno bakterijų darbą, taigi iš organizmo greičiau šalinami viruso toksinai. Receptą galima dar sustiprinti. Į litrą šiltų sulčių įmerkite plonai pjaustytų nuluptų apelsino žievelių, cinamono lazdelę ir 2-3 gvazdikėlius. Pakaitinkite ant silpnos ugnies apie 20 min. (neleiskite užvirti, sultys turėtų tik kaisti). Geriama prieš miegą.

10.

Gydymo būdas: Kad gerai išprakaituotumėte, pakaitinkite 0,5 l alaus iki 40 laipsnių temperatūros, įdėkite 2 šaukštus medaus. Išgerkite vienu mauku ir lįskite po antklode.

Gydytojo komentaras: Alus (tik nestiprus!) tikrai kartais vartojamas kaip prakaitavimą skatinanti priemonė. Bet tai – pakankamai ekstremalus metodas, kuris tinka tik fiziškai stipriems suaugusiems žmonėms. Iš esmės alų rekomenduočiau pakeisti organizmui daugiau naudos teikiančia aviečių arbata.

11.

Gydymo būdas: Ekstremalus būdas anginai gydyti – žibalas. Bintas apvyniojamas apie pirštą, suvilgomas žibale ir juo patepama gerklė.

Gydytojo komentaras: Lengvos formos angina tikrai kartais gydoma žibalu. Bet tai turėtų būti tik išvalytas žibalas, be jokių priemaišų – o tokio gauti sudėtinga. Jei angina jau įsisenėjusi, kai jau susidarė pūliai, tepti jų žibalu tikrai nerekomenduojama! Taip galima užnešti infekciją. Jei vis dėlto ryšitės bandyti šį metodą, kai ką jame pakoreguokite. Kad nenudegtumėte gerklės, 10 lašų žibalo ištirpinkite 50 ml šilto vandens ir šiuo tirpalu skalaukite gerklę kaskart po valgio. Gydymo kursas – savaitė.

12.

Gydymo būdas: 20 g gluosninės kreivabudės grybų užpilkite 100 g degtinės. Palikite nusistovėti 10 dienų. Tokia trauktinė lašinama į nosį, ja skalaujama gerklė pasireiškus peršalimo simptomams arba gerklės skausmui, gydoma 2-3 dienas, procedūros kartojamos 3 kartus per dieną.

Gydytojo komentaras: Gluosninės kreivabudės sudėtyje yra natūralių gamtinių antibiotikų. Todėl tokia trauktinė tikrai tinka lašinimui į nosį ir gerklės skalavimui.

13.

Gydymo būdas: Rytuose populiarus toks peršalimo profilaktikos metodas: atsisėdate priešais veidrodį lotoso poza, iškišate liežuvį kuo daugiau ir urzgiate gerkliniu „r-r-r“ maždaug vieną minutę, vis kaitaliodami intonacijas.

Gydytojo komentaras: Toks pratimas gerina kraujotaką nosiaryklėje – ten, pro kur į organizmą patenka oro lašeliniu būdu plintančios infekcijos. Pagerėjus kraujotakai stiprėja ir vietinė imuninė apsauga, taigi žmogus tampa nebe toks imlus bakterijoms ir virusams. Be to, garsų derinys „ra“ ties pirmosios oktavos la nata teigiamai veikia hipofizę, endokrininių liaukų veiklą, padeda išvengti ligų, kurių nelydi šoktelėjusi kūno temperatūra.

14.

Gydymo būdas: Senovėje pietinėje Korėjos dalyje gimusio mokymo Su Džo pasekėjai tiki, kad veikiant rankų ir kojų pirštus galima greitai išvaryti peršalimą. Su Džo tikima, kad pirmoji rankos nykščio falanga (delninė jos dalis) susijusi su galva, antroji – su kaklu, o delno iškilimas prie piršto pagrindo – krūtinės ląsta. Vakare grįžus namo pasidarykite spiritinį kompresą ties antrąja falanga, kuri atsako už kaklą ir gerklę. Apvyniokite šią piršto dalį spirite suvilgytu bintu, ant viršaus užvyniokite celofano. Palaikykite kompresą per naktį.

Gydytojo komentaras: Tokia taškų stimuliacija tikrai veikia ligos pažeistus organus, priverčia juos dirbti visu pajėgumu, veikia harmonizuojamai. Degtinės kompresas sumažina nestiprų gerklės skausmą, palengvina rijimą. Yra ir dar keletas neįprastų, bet efektyvių būdų pasireiškus bet kokiems peršalimo ligų simptomams ar gripui: visą nykštį apvyniokite medaus kompresu nakčiai. Suvilgykite binto gabalėlį skystame meduje, apsukite juo pirštą, ant viršaus uždėkite kompreso popierių, o ant šio – vilnonę pirštinę.

15.

Gydymo būdas: Kvėpavimo metodas gydant peršalimą: Giliai įkvėpkite, kelkite rankas į priekį, delnai pasukti į save. Pasiekę akių lygį apsukite delnus į išorę, o rankas ir toliau kelkite virš galvos. Judesio pabaigoje delnai tarsi atlieka stūmį į viršų, alkūnės kiek sulenktos, rankų pirštai nukreipti vieni į kitus, dantys sukąsti, bet ne per stipriai, lūpos kiek pražiotos. Lėtai iškvėpkite orą košdami per dantis su ilgu garsu „S-s-s-s“. Pajuskite, kaip su šiuo garsu plaučiai užsipildo energijos ir atsikrato viso kito. Iškvėpkite iki galo. Rankos lėtai leidžiamos, pradedate įkvėpimą. Sulaikykite rankas plaučių lygmeny, įsivaizduokite, kad jūsų plaučiai užpildyti ryškios baltos šviesos. Grįžkite į pradinę padėtį.

Gydytojo komentaras: Toks pratimas efektyvus nes keičia ligos pažeisto organo virpėjimo dažnį. Visi mūsų vidaus organai turi savo unikalų dažnį. Kai jie sveiki, jis būna vienoks. O kai susergama, dažnis pakinta. Veikiant šį dažnį taip, kad jis pakistų nuo „didelio“ iki „sveiko“ (būtent šio efekto ir pasiekiama atliekant pratimą), gijimo procesas pagreitėja.